MKS Siedliska: Przegrana po wyrównanej walce

MKS Siedliska 2016

MKS Siedliska

W rozegranym dziś meczu 14 kolejki chełmskiej A klasy piłkarskiej, drużyna MKS Siedliska uległa Hutnikowi Ruda-Huta 2:5. Mecz chociaż zakończył się stosunkowo wysoką wygraną gości zdecydowanie nie był jednostronnym widowiskiem.

Mecz rozpoczął się od błędu naszych zawodników po którym tylko dzięki ogromnemu kiksowi przeciwnika nie straciliśmy bramki. Goście w pierwszych minutach spotkania nie potrafił poradzić sobie  zarówno z rolą zdecydowanego faworyta jak i z bardzo twardo grającą drużyną MKS-u. Po jednej z akcji naszego zespołu piłkę we własnym polu karnym zagrał obrońca Hutnika, sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Artur Łuka i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości dając nam prowadzenie. Koniec drugiej połowy mógł przynieść prowadzenie 2:0 jednak z zamieszania pod bramką zawodników z Rudej-Huty nie udało się skorzystać. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0.

Drugą połowa zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Raz po raz atakowali naszą bramkę, jednak linia defensywna oraz bramkarz stawali na wysokości zadania. Niestety nasi zawodnicy opadli z sił po bardzo dobrej pierwszej połowie i widać było że są delikatnie wolniejsi od przeciwnika. Moment załamania bardzo boleśnie dla nas wykorzystał Hutnik aplikując w małym odstępie czasu aż 5 bramek. Nasi zawodnicy jednak walczyli do końca. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Artura Łukę bramkarz gości sparował piłkę przed siebie co bezwzględnie wykorzystał Jacek Wójcik strzelając bramkę. Pod koniec meczu mieliśmy okazję zmniejszyć jeszcze rozmiary porażki bo po faulu na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny, którego jednak nie udało się wykorzystać.

Nasi zawodnicy zasługują jednak na ciepłe słowa bo starali się, walczyli i nie poddali się pomimo dużej ilości bramek straconej w małym odstępie czasu. W grze naszych zawodników widać postępy więc mamy się z czego cieszyć.