Złota Weronika! Udane mistrzostwa kadetów w tenisie

Weronika Szewczak na najwyższym stopniu podium

Dzisiaj 22 kwietnia 2017 r. w Kocudzy rozgrywano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Żaczka Fajsławice. Weronika Szewczak trzy razy stawała na podium, zdobywając złoty medal w grze indywidualnej, brązowy medal w grze podwójnej razem z Kinga Tymicką oraz brązowy medal w grze mieszanej z Kubą Zguczyńskim z SMS Włodawa.

Weronika od  trzech lat osiągała miejsca na podium rozgrywek indywidualnych, wygrywała mistrzostwa LZTS a dzisiaj po raz pierwszy stanęła na najwyższym podium w grze indywidualnej. W finale 4:1 pokonała odwieczną rywalkę Aleksandrę Osuch z Sygnału Lublin, wcześniej Michalinę Górską również 4:1. Na uwagę zasługuje dobry występ dziewczyn w grze podwójnej gdzie w półfinale po zaciętym pojedynku uległy Aleksandrze Osuch i Annie Lipskiej 1:3.  Przerwa świąteczna i egzaminy gimnazjalne utrudniały ostatnie treningi ale dzięki przychylności dyrekcji Szkoły w Fajsławicach i zaangażowaniu trenera oraz kolegi Bartka dziewczyny utrzymały formę.

Jutro drużynowe mistrzostwa kadetów, liczymy na podium.

Rywalizacja może być łatwiejsza gdyż obie nasze dziewczyny wcześniej zapewniły sobie prawo gry w Mistrzostwach Polski z list krajowych.