Zginął podczas prac polowych

policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym podczas wykonywania prac polowych. 81-letni mężczyzna został przygnieciony prasą zwijającą. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Kłoczew. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00 w miejscowości Czernic. Policjanci otrzymali informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń podczas wykonywania prac polowych prasa zwijająca przygniotła człowieka. Mieszkaniec gm. Kłoczew podczas cofania ciągnikiem z podczepioną prasą nie zauważył stojącego za urządzeniem mężczyzny. Maszyna rolnicza przygniotła 81-latka, który został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Obrażenia, jakie odniósł rolnik okazały się poważne. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. 81-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy..

Policjanci badają okoliczności i przyczyny zdarzenia i apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Źródło: KWP Policji