Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Czy zgłosiłaś się już na badanie?

Mammobus znów przyjedzie do powiatu krasnostawskiego. Warto pamiętać o profilaktyce, szczególnie w zbliżającym się miesiącu walki z rakiem piersi!

Mammografia 1

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem Piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak się zarejestrować?

Mamografia 2

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać:

  • Krasnystaw – 4 – 6 października przy Straży Pożarnej, ul. Poniatowskiego 10
  • Żółkiewka – 4 października przy Urzędzie Gminy, ul. Żółkiewskiego 2
  • Łopiennik Górny – 5 października przy Bibliotece, Łopiennik Górny 2
  • Gorzków – 5 października przy Świetlicy Gminnej, ul. Nadrzeczna 4

Organizator rekomenduje wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl