Szybki Internet już niebawem w Fajsławicach. Niestety nie wszędzie.

swiatlowódJeszcze w tym roku ruszy budowa sieci telekomunikacyjnej w technologii światłowodowej FTTH, dzięki której większość mieszkańców naszej gminy będzie mogła skorzystać z szybkiego łącza internetowego o szybkości 20 mb/s, 90 kanałów telewizji i telefonu stacjonarnego. Inwestycja ta, ma zakończyć się już w połowie przyszłego roku. O jej szczegółach informował na zebraniach wiejskich w Fajsławicach i Woli Idzikowskiej Piotr Maksim reprezentujący firmę AP-Media s.c. z Jasła, która jest inwestorem przedsięwzięcia.

Projekt nie obejmie niestety całej gminy, a jedynie wsie Wola Idzikowska, Suchodoły, Siedliska Pierwsze i Drugie. We wsi Fajsławice sieć zostanie doprowadzona do 200 domów. Przedstawiciel inwestora poinformował, że do marca powinny zapaść decyzje co do pozostałych mieszkańców gminy. Zdecydują o tym w porozumieniu Minister Infrastruktury i Rozwoju oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Jak informowaliśmy na wstępie, po oddaniu sieci do użytku, mieszkańcy będą mogli skorzystać przyłącza internetowego o szybkości 20 mb/s, 90 kanałów telewizji i telefonu stacjonarnego. Cena pełnego pakietu będzie wynosiła około 80 zł. Usługi będzie można też zamówić oddzielnie, z wyjątkiem telefonu, z którego będzie można korzystać jedynie w pakiecie, z którąś z pozostałych usług. Umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych będzie zawierała także firma AP-Media s.c. Z ich pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: http://www.ap-media.pl/

W najbliższych dniach w domach na Woli Idzikowskiej i Suchodołach pojawią się przedstawicielki inwestora prosząc o podpisanie oświadczeń zawierających zgodę na budowę sieci na prywatnych działkach. Sprawne ich podpisanie umożliwi rozpoczęcie inwestycji w terminie.

Wykonawca zapewnia, że w okresie realizacji inwestycji będzie potrzebował pracowników fizycznych do prac przy budowie sieci.

W razie dodatkowych pytań prosimy kontaktować się z biurem inwestora tel. 18 534 60 00. 

SPROSTOWANIE: Prędkość jaką będzie mógł zaoferować operator to nawet 2,4 Gb/s.