Świdnik: Postawa godna wyróżnienia

Świdnik pomoc

Świdniccy policjanci zatrzymali 57-latka, który na jednym z cmentarzu z nożem napadł na kobietę odwiedzającą grób bliskich. Jej wołanie o pomoc usłyszał mieszkaniec Świdnika, który natychmiast zaalarmował Policję. Gdyby nie jego szybka reakcja, kobiecie mogłaby stać się krzywda. Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Świdniku wraz z burmistrzem Miasta Świdnik podziękowali mężczyźnie za jego zdecydowana postawę.


Dzisiaj w Urzędzie Miasta Świdnik Komendant Powiatowy Policji w Świdniku insp. Ryszard Szklarz wraz z Burmistrzem Miasta Świdnik Waldemarem Jaksonem podziękowali mieszkańcowi Świdnika za to, że nie przeszedł obojętnie wobec zdarzenia, które miało miejsce 12 września b.r.  Mężczyzna około godz. 20.00 będąc w rejonie cmentarza usłyszał wołanie o pomoc. Jak się okazało, to krzyczała kobieta, która została napadnięta przez uzbrojonego w nóż mężczyznę.

Zaraz po otrzymanym zgłoszeniu od świadka zdarzenia, na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali sprawcę rozboju. 57-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie decyzją sądu pozostanie tam przez trzy kolejne miesiące. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie. Śledztwo trwa. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w tej spawie.

Podczas dzisiejszego spotkania, komendant świdnickiej Policji podziękował świdniczanowi za jego szybką reakcję i brak obojętności wobec tego, co złego dzieje się wokół nas. Zdecydowanie jego telefon alarmowy być może udaremnił tragiczne skutki napaści.

Źródło: KWP Lublin