Konkurs „Bezpieczne dziecko w środowisku wiejskim”

Konkurs plastyczny

Na zdjęciu za dziećmi: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Michał Cholewa, Kierownik KRUS w Piaskach – Włodzimierz Ciołek i dyrektor Szkoły Podstawowej w Fajsławicach – Janusz Pędzisz

Uczniowie szkoły Podstawowej w Fajsławicach wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. „Bezpieczne dziecko w środowisku wiejskim” zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Piaskach. Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci prawidłowych zasad postępowania w czasie pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym oraz prawidłowych reakcji na sytuacje dotyczące zagrożenia zdrowia i życia.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22 października w naszej szkole. Na uroczystość przybyli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego  Michał Cholewa, Kierownik KRUS w Piaskach, Włodzimierz Ciołek wraz ze swoim pracownikiem Tomaszem Dzirbą, Wójt Gminy Fajsławice  Tadeusz Chruściel oraz Przewodniczący Rady Rodziców  Leszek Wójcik.

 Komisja konkursowa oceniała prace plastyczne w 3 kategoriach wiekowych:

I kategoria – dzieci z oddziałów przedszkolnych

II kategoria – uczniowie klas I- III

III kategoria – uczniowie klas IV – VI

W każdej kategorii wiekowej zostały wyłonione trzy najlepsze prace.

Nagrody za  I miejsca ufundował Wicemarszałek Województwa Lubelskiego –

 Michał Cholewa, a były to aparaty cyfrowe, książki i słodycze.

Nagrody za II i III miejsca- zasponsorował Kierownik KRUS- u w Piaskach-

 Włodzimierz Ciołek- głośniki i słuchawki.

Natomiast sponsorem nagród dla dzieci z oddziałów przedszkolnych był dyrektor naszej szkoły-  Janusz Pędzisz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez KRUS w postaci plecaków

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Oddziały przedszkolne:

I miejsce –  Paweł Dzirba

II miejsce –  Angelika Cholewa

III miejsce – Kinga Niścior.

Klasy I – III

I miejsce –  Kornelia Błaziak

II miejsce –  Michał Błaziak

III miejsce –  Zofia Świstowska  

 Wyróżnienieza pracę przestrzenną otrzymał Patryk Ciempiel.

 Klasy IV – VI

I miejsce –  Ewelina Pasternak

II miejsceMałgorzata Paluch

III miejsce –  Agnieszka Wójcik

Wystawę wszystkich prac można obejrzeć w szkole. Podczas imprezy przedstawicielka Centrum Edukacji i Rozrywki Jankes Kids – Paulina Mazurek wręczyła uczniom klas pierwszych opaski odblaskowe i słodkie upominki, jako dopełnienie pobytu tych dzieci w tym Centrum.

Wszystkim zwycięzcom, a także uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, natomiast  sponsorom dziękujemy za ufundowane nagrody. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę pani Jolanty Szymańskiej – Wacławik, która przygotowała wystawę prac.

Całość uroczystości uświetnił występ uczniów I klasy gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Beaty Świstowskiej przedstawili sztukę pt. ,,Sąd Parysa”.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl