Zakończenie projektu Tymiankowy Smak Fajsławic

TymianekW dniu  27 grudnia 2014 r. w Świetlicy Wiejskiej w Fajsławicach odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice z okazji zakończenia projektu ,,Tymiankowy Smak Fajsławic” realizowanego w ramach programu Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020 oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W uroczystości udział wzięli:

pan Rafał Serej i pan Bartosz Domański – przedstawiciele Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

pan Grzegorz Lipa – Radny Powiatu

pan Andrzej Wójcik – Przewodniczący Rady Gminy

pan Tadeusz Chruściel – Wójt Gminy Fajsławice

pani Dorota Sawa – Prezes LGD Krasnystaw Plus

oraz mieszkańcy gminy.

            O część kulinarną zadbali:

Restauracja Koncertowa w Lublinie,

Cukiernia Staropolska w Lublinie,

Firma KEDAM – wyroby z gęsiny,

Jerzy Moń- sery ekologiczne Krupe,

J. B. Flejmerowie – swojskie wędliny,

Dariusz Janiszek – potrawa z ziołami.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną z przebiegu realizacji projektu ,,Tymiankowy Smak Fajsławic”, następnie odbyły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boniewie-Ignasinie oraz Zespołu Śpiewaczego Siedliszczanki  z Siedlisk. Można było również obejrzeć wystawę fotograficzną z przebiegu projektów.

Mistrz Cukiernictwa pan Tomasz Machoń prezentował wykonanie ,,Praliny Lubelskiej”, natomiast kucharz z Restauracji Koncertowej pan Damian Owczarz wspólnie z Wójtem Gminy panem Tadeuszem Chruścielem wykonali policzki wołowe w sosie ziołowym.

Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

Źródło: http://www.fajslawice.eu