Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”

policja (1)

W dniu 30 maja 2015 r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej w Fajsławicach odbyły się gminne eliminacje XII edycji konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”.

W eliminacji udział wzięli uczniowie ze szkoły w Fajsławicach i Siedliskach. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie, pokonywanie niebezpieczeństw.

Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz znajomość podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Eliminacje wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach w składzie: Weronika Kołodziejczyk kl. VI B, Karolina Kiszczak kl. V A, Gabriela Kasprzak kl. IV B i będą reprezentować Gminę Fajsławice w eliminacjach powiatowych.

Gratulujemy!

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl/