19-letnia rowerzystka potrącona przez tira

68-77344

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w godzinach rannych w miejscowości Emilcin gm. Opole Lubelskie. Z wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni mieszkaniec gm. Ożarów kierując pojazdem ciężarowym m-ki Scania nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr wyprzedzania rowerzystki w wyniku czego doszło do jej potrącenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach rannych na ruchliwej drodze wojewódzkiej 747 w m-ści Emilcin gm. Opole Lubelskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 25-letni mieszkaniec gm. Ożarów woj. świętokrzyskiego kierując pojazdem ciężarowym m-ki Scania wraz z naczepą wykonywał manewr wyprzedzania rowerzystki. Nie zachował jednak należytej ostrożności w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Kierujący oraz rowerzystka byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażenia ciała odniosła 19 letnia rowerzystka mieszkanka gm. Opole Lubelskie która została przewieziona do szpitala.

Policjanci apelują i proszą o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa podczas jazdy. To od nas w głównej mierze zależy nasze własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/