Krasnystaw: Jechał pijany i wywrócił pojazd

35-promila-w-krasnymstawie

Źródło zdjęcia: www.lubelska.policja.gov.

Nietrzeźwy kierowca Lancii na ul. Gospodarczej w Kransnymstawie wypadł z drogi i wywrócił pojazd na bok. Kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec tego miasta. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny krasnostawskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Gospodarczej w Krasnymstawie. Na miejscu policjanci zastali leżący na boku samochód marki Lancia. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze kierujący pojazdem wypadł z drogi na pobocze, a następnie jego pojazd wywrócił się na bok tuż przy torach kolejowych. Znajdujący się przy pojeździe 50-letni mieszkaniec Krasnegostawu podczas rozmowy z funkcjonariuszami miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Początkowo mężczyzna twierdził, iż samochodem kierowała jego żona. Mundurowi szybko zweryfikowali tę informację i zebrali na miejscu materiał dowodowy świadczący o tym, iż to 50-latek kierował Lancią. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, iż ma on ponad 3-promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło: www.lubelska.policja.gov.