35 mandatów i 3 zabrane prawa jazdy – krasnostawska policja walczyła z agresją na drodze

Na terenie powiatu krasnostawskiego odbyła się akcja pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. W efekcie policyjnych działań 3 kierowców straciło prawa jazdy, 35 ukarano mandatami oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie.

Pod koniec minionego tygodnia  na terenie powiatu krasnostawskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. Głównym celem tych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego dnia do działań skierowana była zwiększona liczba funkcjonariuszy, którzy prowadzili czynności  w 22 punktach kontrolnych. Mandatami ukarano 35 kierowców a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymano 3 prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym i dwa dowody rejestracyjne.

Oprócz zbyt szybkiej jazdy kierowcy karani byli również za wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych w tym na przejściu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Rekordzistą okazał się 27-letni mieszkaniec Izbicy, który swoim BMW „driftował” na jednym z rond w Krasnymstawie. Mężczyzna będzie musiał zapłacić 1000zł mandatu ,  został mu zatrzymany także  dowód rejestracyjny. Natomiast „najszybszym” kierowcą okazał się mieszkaniec Chełma, który w Siennicy Królewskiej Dużej pędził z prędkością 127 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Tego dnia policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 176 kierowców – wszyscy byli trzeźwi.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/