72-latka oszukana na niemal 7 tysięcy złotych

Uwaga na oszustów

Podając się za pracownika KRUS, pod pretekstem przyznania jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 6400 złotych, namówiła 72-letnią kobietę do wydania jej wszystkich oszczędności, co było warunkiem przyznania obiecanej gotówki. Starsza kobieta wypłaciła z konta ponad 6 tysięcy złotych i przekazała nieznajomej kobiecie. Cała kwota miała trafić do miejscowego księdza, który z kolei miał ją wrócić pokrzywdzonej wraz z obiecanym świadczeniem. Policja zwraca się z apelem przede wszystkim do osób starszych o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Po namowie 72-latka wsiadła z nieznajomą do ciemnego samochodu, w którym znajdowały się jeszcze dwie osoby w wieku około 30-40 lat, mężczyzna i kobieta. Podwieźli oni 72-latkę pod jeden z banków w Turobinie, z którego wypłaciła ponad 6 tys. złotych i przekazała nieznajomej. Po tym fakcie została wysadzona w pobliskiej miejscowości, a pojazd nagle odjechał z pieniędzmi i rzekomą pracownicą KRUS. 72-latka nikomu nie powiedziała o tym zdarzeniu.

Policjanci przypominają osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Pod pozorem okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają!

Źródło: KWP Policji