Agent baran

Jakiś czas temu, przeglądając dokumenty operacyjne SB z lat 80-tych dotyczące działalności NSZZ RI Solidarność w naszej Gminie, zwróciłem szczególną uwagę na jedną z metod stosowanych wówczas przez funkcjonariuszy, polegającą na skłócaniu ze sobą mieszkańców. Żona miała się kłócić z mężem, sąsiad z sąsiadem a wszystko po to, żeby nie mogli ze sobą dojść do porozumienia.

Od tamtej pory minęło już kilkadziesiąt lat ale metody działania stosowane przez SB nadal mają swoich zwolenników. A co to ma wspólnego z budową farmy wiatrowej na terenie naszej Gminy? Już tłumaczę.

Od kilku miesięcy na stronach internetowych zajmujących się budową „wiatraków” zaczęły pojawiać się wypowiedzi niejakiego Sławomira Barana. Osoba ta niewątpliwie posiada dużą wiedzę na temat farm wiatrowych, ale ostatnimi czasy ograniczała się do szkalowania przeciwników inwestycji, oskarżania ich o kłamstwa, zarzucała im także własne ambicje polityczne. Przy czym każda z tych osób była wymieniana co najmniej z nazwiska.

Ostatnio jednak Pan Baran przeszedł chyba samego siebie, na kilku portalach ogólnopolskich zrzeszających zwolenników energii wiatrowej zamieścił teksty, w których przedstawiał się jako mieszkaniec naszej Gminy, który dla jej dobra prosi o wsparcie idei budowy elektrowni wiatrowych na terenie gminy Fajsławice, poprzez polubienie strony zwolenników inwestycji. Nie było w tym nic złego ale w swojej wypowiedzi zarzucił publicznie kłamstwo Pani Poseł Małgorzacie Sadusrkiej. W mojej opinii przebrała się miarka i mam nadzieję, że Pani Poseł podejmie kroki prawne, które uświadomią Panu Baranowi, że nie można bez konsekwencji szargać dobrego imienia posła RP.

A KIM TAK NAPRAWDĘ JEST PAN BARAN? To pracownik Inwestora, który ukrywając się pod pseudonimem, próbuje skłócić ze sobą mieszkańców Fajsławic. Metody działania godne dawnych służb bezpieczeństwa.

Dlatego też apeluję, nie ulegajmy podjudzaniu przez „Agenta Barana”. Jak już pisałem mamy prawie rok spokoju z wiatrakami. Jest to czas żeby wyciszyć nieco emocje wokół sprawy, zacząć dyskusję i wypracować kompromis satysfakcjonujący nas wszystkich. Nie potrzebujemy w tej dyskusji osób z zewnątrz.

Na koniec jeszcze uwaga do założycieli fanpage-u „Tak dla elektrowni wiatrowych w Gminie Fajsławice”. Oskarżenie posła RP o kłamstwo to bardzo poważna sprawa. Jeżeli nie chcecie być w to wplątani jak najszybciej zablokujcie swoją stronę dla tego Barana.

Tekst opublikowany na stronie www.facebook.com/GminaFajslawiceBezWiatrakow w dniu 12.12.2013 r.