Akumulator, marihuana i amfetamina

Za kradzież i posiadanie narkotyków odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Fajsławice. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania oprócz skradzionych przedmiotów, policjanci znaleźli także narkotyki. Teraz 18-latkowie odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

W miniony wtorek krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży akumulatora oraz panelu do radia z samochodu m-ki Nissan. Zgłaszająca wartość strat wyceniła na 550 zł. Zdarzenie miało miejsce poprzedniej nocy, a pojazd z którego sprawcy dokonali kradzieży zaparkowany był w rejonie sklepów w Fajsławicach.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj 18-latkowie z gminy Fajsławice. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi odzyskali skradzione przedmioty. Ponadto u jednego z nich znaleźli amfetaminę, a u drugiego  marihuanę. Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszą zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają w jaki sposób 18-lakowie weszli w posiadanie substancji zabronionych i czy nie udzielali ich innym osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/