Alkohol, kolizja, przekupstwo

Z zarzutami kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, próby przekupstwa funkcjonariuszy oraz spowodowania kolizji drogowej musi liczyć się 29-letni mieszkaniec gminy Jastków. Dziś w miejscowości Barak po godzinie 8.00 kierując citroenem nie zastosował się do „znaku Stop” i uderzył w bok ciężarówki. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia wraz z dwiema pasażerkami. Zatrzymał się dopiero na jednej z posesji, gdzie zostało wezwane pogotowie ratunkowe do poszkodowanych kobiet.

Dziś po godzinie 8.00 kierujący samochodem marki Citroenem berlingo uderzył w bok Scanii. Po zderzeniu odjechał z miejsca zdarzenia wraz z dwiema pasażerkami. Po zatrzymaniu się na jednej z posesji okazało się, że kobiety muszą być zabrane do szpitala na badania. Kierujący citroenem 29-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek zaproponował 2 tysiące złotych funkcjonariuszom drogówki w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Teraz mężczyzna musi liczyć się nie tylko z odpowiedzialnością za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej ale również za przekupstwo.

Pasażerki, które trafiły do szpitala okazały się nie posiadać poważnych obrażeń ciała,  były za to nietrzeźwe. 23-latka miała ponad 2 promile, a jej 31-letnia koleżanka prawie 2 promile.

Źródło: KWP Lublin