Andrzej Duda nowym Prezydentem Polski

Andrzej_Duda_(9851867824)_(cropped)

„Andrzej Duda (9851867824) (cropped)” autorstwa Lukas http://commons.wikimedia.org/wiki/Andrzej_Duda

Nowym prezydentem Polski został Andrzej Duda, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.  W drugiej turze wyborów uzyskał on wynik 53%. Pozostałe głosy, czyli 47% przypadły dotychczasowemu prezydentowi – Bronisławowi Komorowskiemu. To na razie wyniki sondażowe. Na oficjalne będziemy musieli zapewne poczekać do jutra.

Jeszcze dwa miesiące temu mało kto mógł spodziewać się takiego finału. Wielu było wręcz przekonanych, że Komorowski może wygrać już w pierwszej turze. On i jego sztab zaspali. Źle oczytali nastroje wyborców. To co się dzieje uświadomił im dopiero dobry wynik Pawła Kukiza w pierwszej turze wyborów. Było już jednak za późno na odrabianie strat.

Nowy prezydent – Andrzej Duda urodził się  16 maja 1972 roku w Krakowie. Od 2006 do 2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2007–2010 podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był także członkiem Trybunału Stanu, posłem na Sejm VII kadencji i deputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Gratulujemy zwycięzcy!

SM