Angelika Lipa w finale Miss Polonia

Angelika Lipa Miss Polonia

Angelika Lipa. fot. Filip Mazurkiewicz. Za udostępnienie zdjęcia dziękujemy Biuru Miss Polonia

Mieszkanka naszej gminy Angelika Lipa zakwalifikowała się do etapu finałowego Miss Polonia.

Angelika Lipa pochodzi z Siedlisk Pierwszych, w gminie Fajsławice. W 2012 roku otrzymała tytuł Supermodelki Lubelszczyzny, a w konkursie ogólnopolskim The Look Of The Year, tytuł miss foto-modelka. W tym samym roku reprezentowała Polskę na światowym konkursie The Look Of The Year na Sycylii, gdzie wygrała z pośród 90 kandydatek z całego świata. To otworzyło jej drogę do świata modelingu. Między innymi można było ją zobaczyć na pokazach w Paryżu i Mediolanie. W 2014 roku rozpoczęła studia na UMCS w Lublinie.

29 czerwca w budynku Ufficio Primo w Warszawie odbył się półfinałowy casting Konkursu Miss Polonia 2016, na którym jury wybrało 20 finalistek. Wśród nich znalazła się  Angelika.

Miss Polonia to najbardziej prestiżowy i najstarszy konkurs piękności w Polsce. Organizowany od 1929 r. jest także jednym z najstarszych na świecie z niezwykłą historią, którą przez lata tworzą najpiękniejsze polki. W związku z posiadanymi przez Miss Polonia licencjami finalistki konkursu reprezentują nasz kraj na najważniejszych konkursach międzynarodowych takich jak min. Miss Universe, Miss Earth, Miss International.

Gala finałowa wyborów Miss Polonia 2016 odbędzie się 20 października w Warszawie.

Tam muszę być zawsze „perfekt”- wywiad z Angeliką Lipą

SM