Angelika w gronie dziesięciu najpiękniejszych

Miss Polonia 2016 została Izabella Krzan z Olsztyna. Dla naszej Angeliki Lipy konkurs zakończył się na etapie, w którym o koronę najpiękniejszej rywalizowało 10 dziewczyn.

Wczoraj, 12 listopada, odbyła się uroczysta gala wyborów Miss Polonia 2016. Imprezę zorganizowano w hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Galę finałową poprowadził znany prezenter Olivier Janiak, a w jury konkursu zasiadały laureatki konkursu Miss Polonia z lat ubiegłych. Na nową Miss czekała nowa, specjalnie zaprojektowana korona z bursztynem, 1800 kamieni, pozłacana 24 karatowym złotem. Jej wartość to ponad 50 tys. złotych. Jednak najcenniejszą nagrodą w konkursie był zaszczyt reprezentowania naszego kraju w wyborach Miss Universe 2016 na Filipinach.

Wyborów nie można było oglądać w żadnym z kanałów telewizyjnych. Relacja dostępna była jedynie na streemie dla użytkowników Internetu. Dziewczyny rywalizowały w trzech etapach. W pierwszym rywalizowało 20 pań, do kolejnego wybrano 10, a do ścisłego finału przeszło 5. Dziewczyny, które przeszły przez wszystkie etapy, zaprezentowały się aż 7 razy, za każdym razem w innych strojach. Jury uznało, że najpiękniejszą Polką 2016 roku jest Izabella Krzan z Olsztyna.

Angelika Lipa przeszła do drugiego etapu rywalizacji i znalazła się wśród 10 najpiękniejszych kobiet w Polsce. Było dużo emocji, bo jej nazwisko zostało odczytane jako ostatnie. Niestety, na tym etapie zakończyła swój udział w konkursie. Angelikę podczas gali wspierała jej najbliższa rodzina.

SM

Poniżej fotorelacja z wydarzenia:

miss-polonia-1

Prowadzący Olivier Janiak (Źróło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-2

Angelika Lipa (Źróło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-3

Dominika Szymańska (I wicemiss) i Angelika Lipa (Źródło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-4

Angelika Lipa po zakwalifikowaniu się do pierwszej dziesiątki finalistek (Źródło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-5

Angelika Lipa (Źródło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-6

Angelika Lipa (Źródło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)

miss-polonia-8

Wręczenie korony Miss Polonia 2016 Izabeli Krzan (Źródło zdjęcia: screen ze streemu na stronie misspolonia.com.pl)