Atrakcje dla przedszkolaków

Sala przedszkolna

Po wakacyjnej przerwie  przedszkole przy Szkole Podstawowej w Fajsławicach zyskało nowy wizerunek. Sale stały się bardziej kolorowe, lepiej wyposażone, bezpieczniejsze i bardziej atrakcyjne dla najmłodszych. Wszystko to za sprawą projektu , który dotyczył Modernizacji oddziałów przedszkolnych. Przygotowania do projektu rozpoczęły się w październiku 2013 r., a realizacja zakończyła się w sierpniu tego roku. Był to projekt systemowy na kwotę 574 000 zł, z czego na naszą szkołę zostało przeznaczone 330 000 zł.  Dzięki tym funduszom wyposażono cztery sale przedszkolne, na które przeznaczono 240 000 zł oraz wybudowano plac zabaw, którego koszt wyniósł 90 000 zł.

Zmiany w salach przedszkolnych obejmowały działania remontowe, jak na przykład wymiana wykładziny, zamontowanie nowych osłon na grzejniki, rolet, zakup nowych mebli i sprzętów AGD na kwotę 78 000 zł, zakup zabawek, pomocy dydaktycznych oraz artykułów plastycznych na kwotę 59 000zł, a także montaż sprzętu multimedialnego, którego koszt wyniósł 103 000 zł.

Nowy plac zabaw

Te fundusze pozwoliły nam na lepsze wyposażenie sal, w których znajdują się teraz projektory, tablice interaktywne, laptopy oraz magiczne dywany, dzięki którym zajęcia prowadzone będą w sposób bardziej atrakcyjny, z wykorzystaniem pomocy audiowizualnych. Ponadto w salach pojawiły się nowe meble, takie jak szafy, półki dla dzieci, stoliki i krzesełka, kolorowe i  bajkowe materace, poduchy, jak również nowe dywany oraz tablice informacyjne, co pozwoliło przystosować te pomieszczenia do potrzeb najmłodszych. Klasy stały się również bardziej kolorowe i przyjazne dla dzieci dzięki zakupionym zabawkom, pomocom dydaktycznym oraz artykułom plastycznym, które zapewnią dzieciom możliwość dobrej zabawy oraz rozwijania swoich talentów. Zadbaliśmy także o wyposażenie łazienek dla naszych najmłodszych uczniów, dostosowując je do ich potrzeb, a więc montując nakładki na sedes dla trzylatków, podstawki, dozowniki mydła, suszarki do rąk, lusterka. Wyposażenie objęło również zakup dwóch odkurzaczy, pralki, co ułatwi  paniom sprzątaczkom utrzymanie w czystości pomieszczeń, lodówki, sztućców i naczyń  do oddziału trzylatków.  Zakupione zostały również szafki szatniowe , które usytuowane są na korytarzu w części przedszkolnej oraz w szatni.  Dodatkowo dla bezpieczeństwa we wszystkich salach zostały umieszczone gaśnice oraz apteczki z pełnym wyposażeniem. Także teren wokół szkoły został po części zaadaptowany na potrzeby najmłodszych, ponieważ specjalnie dla nich powstał tam plac zabaw. Plac ten wyposażony został w miękką nawierzchnię, na której usytuowane są urządzenia do zabaw dla dzieci tzn. karuzela z kierownicą, bujak koniki, urządzenie wielofunkcyjne, huśtawka wagowa , a także most z dwiema wieżami. Ponadto cały teren placu zabaw został ogrodzony, by stworzyć  bezpieczną strefę zabaw dla najmłodszych.

Realizacja tego projektu była dużym i wymagającym przedsięwzięciem, ale jej efekty są w pełni satysfakcjonujące. Mamy więc nadzieję, że nowe meble, piękne i kolorowe zabawki , doskonałe pomoce dydaktyczne oraz  nowoczesny sprzęt multimedialny wpłyną  na  chęć  do zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań naszych uczniów i zapewnią im dobrą zabawę.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl