Awantura o garaże

WP_000354

Blok B w Fajsławicach

Od kilku dni w fajsławickich blokach wrze. Mieszkańcy kłócą się ze sobą. Poszło o plany budowy garaży, które mają stanąć wzdłuż drogi do Herbapolu, pomiędzy blokiem A i cmentarzem.

Rozstrzygnięcie sprawy miało nastąpić tydzień temu, na piątkowej sesji Rady Gminy Fajsławice. Władze gminy opracowały projekt uchwały, w której miały wyrazić zgodę na oddanie w najem działki pod garaże. W uzasadnieniu do niej czytamy, że z wnioskiem o oddanie w najem wystąpiła „Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Skarpa” w Fajsławicach. Tak się jednak nie stało. W projekcie uchwały pojawił się istotny błąd, dotyczący numeru działki, na której miały stanąć garaże. Radni mają ponownie zająć się sprawą na następnej sesji, za miesiąc.

Problem jest jednak w tym, że części mieszkańców bloków w ogóle nie podoba się ten pomysł. W ich opinii są dużo lepsze miejsca. Jako jedną z alternatyw wymieniają plac pomiędzy blokiem B i drogą krajową. Zwracają także uwagę, że to jedyne zielone tereny, z których mogą korzystać i woleliby, aby w tym miejscu stanął nowy plac zabaw. Oskarżają też władze spółdzielni o brak konsultacji z mieszkańcami.

Po drugiej stronie stoją oczywiście zwolennicy budowy garaży. Oni cieszą się, że w końcu będą mieli gdzie schować swoje samochody przed kapryśną aurą. Twierdzą, że przeciwników jest niewielu, a w miejscu gdzie maja stanąć garaże, często urządzane są hałaśliwe imprezy, przeciągające się do późnych godzin nocnych.

Należy się spodziewać, że w najbliższych tygodniach konflikt będzie jeszcze narastał. Obydwie strony będą chciały wpłynąć na radnych, którzy za niecały miesiąc zdecydują o losie inwestycji. Jeżeli nie wyrażą zgody na wieloletni najem działki, to nie będzie mowy o budowie garaży.  Czy możliwy jest  kompromis w tej sprawie?

A jakie jest Wasze zdanie, czy budowa garaży w tym miejscu to dobry pomysł?

SM

Czy uważasz, że budowa garaży w Fajsławicach, wzdłuż drogi na Herbapol (pomiędzy blokiem A, a cmentarzem) to dobry pomysł?

  • 2. NIE, powinny powstać w innym miejscu. (49%, 95 głosów)
  • 1. TAK, jestem za! (33%, 63 głosów)
  • 3. „Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem” (18%, 35 głosów)

Liczba głosujących: 193

Loading ... Loading ...