Bal Wszystkich Świętych w Boniewie

Święci na Boniewie 2

Źródło zdjęcia: www.facebook.com

W Publicznej Szkole Podstawowej w Boniewie odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Dwa dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych tj. 30 października 2014r. wszyscy uczniowie pojawili się w szkole w przebraniach i z atrybutami charakterystycznymi dla swoich lub wybranych świętych patronów.
Na balu zaprezentowali się m.in. święty Piotr, Franciszek z Asyżu, Klara, Jakub Apostoł, Jadwiga Królowa, Łucja, Damian, Magdalena, Joanna Beretta Molla, Barbara, Krzysztof, błogosławiona Karolina Kózkówna i wielu innych znanych i mniej znanych świętych i błogosławionych.
Święci na Boniewie 1

Źródło zdjęcia: www.facebook.com

W rytmie piosenki „Święty uśmiechnięty” rozpoczęła się wspólna zabawa. Jak to bywa na imieninach (a to przecież były imieniny wszystkich świętych), były cukierki i inne słodkości przygotowane przez rodziców. W przygotowanie balu zaangażowali się pracownicy szkoły oraz rodzice. Wszyscy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat tego innowacyjnego  przedsięwzięcia, podkreślając  jego edukacyjną rolę.
Bal Wszystkich Świętych stał się inspiracją dla dzieci i dorosłych, aby zainteresować się i poznać bliżej osoby, których imiona otrzymaliśmy na chrzcie świętym.
AB