Banery wyborcze zagrażają bezpieczeństwu kierowców

plakaty wyborcze 2015

Twarze kandydatów i oznaczenia komitetów wyborczych zostały zasłonięte ze względu na trwającą ciszę wyborczą.

Mieszkańcy Fajsławic od kilku dni narzekają na ograniczoną widoczność podczas  wyjazdu na drogę krajową nr 17, obok kościoła. Kandydaci do parlamentu lub ich sztaby wyborcze, rozwiesili banery na płotkach zamontowanych wzdłuż chodników. Ograniczają znacznie widoczność kierowcom i mogą doprowadzić do tragedii.

Przepisy ustawy o drogach publicznych wyraźnie zabraniają dokonywania w pasie drogowym czynności, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Nie pozwalają też na zajmowanie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg bez zezwolenia zarządcy drogi. Z pewnością doszło więc do naruszenia prawa.

Sprawa została już zgłaszana kilkukrotnie na policję, ale ci rozkładają ręce i tłumaczą, że trwa cisza wyborcza, więc nic na to nie mogą poradzić. Miejmy nadzieję, że banery szybko znikną i do tego czasu nic złego się nie stanie. Kandydaci pokazali, że  bezpieczeństwo wyborców nie jest dla nich istotne,  zależy im jedynie na ich głosach.

SM