Bezpieczniej na drogach. Podsumowanie pierwszego półrocza na naszych drogach

Z roku na rok stan bezpieczeństwa na drogach województwa lubelskiego poprawia się. Także pierwsze półrocze tego roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2015 roku wygląda na Lubelszczyźnie lepiej. Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych, zdecydowany spadek ofiar pieszych w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływają różne czynniki. Są nimi kierowcy, ich zachowanie i poszanowanie prawa oraz innych użytkowników dróg, samochody, które są coraz nowsze i coraz bardziej bezpieczne, drogi, które buduje się w naszym kraju. Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Z roku na rok stan bezpieczeństwa na drogach województwa lubelskiego poprawia się. Także pierwsze półrocze tego roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2015 roku wygląda na Lubelszczyźnie lepiej.

W ciągu sześciu miesięcy roku 2015 doszło na Lubelszczyźnie do 569 wypadków, teraz odnotowaliśmy ich 560. W tym samym okresie odnotowaliśmy spadek ofiar śmiertelnych, w tym roku zginęły 72 osoby.  Zdecydowanie, bo o 50% zmniejszył się udział ofiar pieszych w wypadkach z 26 do 13.

Podczas pracy na drodze policjanci ujawnili w tym półroczu blisko 102 tys. wykroczeń drogowych, przeprowadziliśmy także prawie 359 tys. badań kierujących na zawartość alkoholu.

W całym 2015 roku na drogach Lubelszczyzny doszło do 1250 wypadków   liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 188.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/