Biedronka w Fajsławicach – prawda czy plotka?

Już od kilku tygodni docierały do nas sygnały o możliwej budowie sklepu sieci dyskontów Biedronka, na terenie naszej gminy. Informacje były tak szczegółowe, że wskazywały nawet konkretną działkę nr 2003 położoną w Fajsławicach, przy drodze krajowej nr 17. Dla tych którzy nie wiedzą gdzie to jest podpowiadamy, że jest to działka przed sklepem z częściami do maszyn rolniczych ROLMECH, jadąc od strony Lublina.

Biedronka  lokalizacja działki

Niektórzy z naszych czytelników zdążyli także sprawdzić, że działka ta na planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Fajsławice, przeznaczona jest między innymi pod usługi, co znacznie skróciłoby okres przygotowania inwestycji i otwarcia sklepu.

Postanowiliśmy to sprawdzić i wysłaliśmy do Jeronimo Martins Polska S.A. pismo o następującej treści:

“Proszę o informację czy planują lub planowali Państwo budowę sklepu Biedronka w gminie Fajsławice, powiat krasnostawski, województwo lubelskie. Jeżeli tak, to jaki jest planowany termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji oraz jaka jest planowana lokalizacja sklepu, czy będą konieczne zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym gminy?”

W ostatni poniedziałek otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

„Szanowny Panie Redaktorze, w odpowiedzi na przesłane pytania informujemy, że w najbliższym czasie nie planujemy otwarcia nowego sklepu sieci Biedronka w Fajsławicach.
Przy okazji informujemy, że zgodnie z planami sieci Biedronka, kontynuowany jest jej równomierny rozwój. Aktualnie sieć liczy już ponad 2400 sklepów w całej Polsce.

Pozdrawiamy,Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.”

Informacja o rychłym otwarciu sklepu Biedronka okazała się więc jedynie plotką. Jednak, jak to mawiają: w każdej plotce jest też odrobina prawdy.

Jeżeli macie jakieś ciekawe informacje, na powyższy temat lub zupełnie innej sprawie piszcie do nas lub dzwońcie. Z chęcią zajmiemy się sprawą i wszystko opiszemy na naszej stronie.