Biegacze z Fajsławic przebiegną dychę po Lublinie

W najbliższą sobotę, o godzinie 22.00 wystartują w Lublinie kolejne zawody biegowe z serii „Cztery dychy do maratonu”. Po raz pierwszy w biegu będą uczestniczyć reprezentanci gminy Fajsławice.

Bieg jest trzecią imprezą z cyklu zawodów rozgrywanych pod hasłem „Cztery Dychy do Maratonu”. Stanowi element programu mającego na celu pomoc mieszkańcom Lublina i okolic w przygotowaniu się do czwartego Maratonu Lubelskiego, który planowany jest na 8 maja 2016 r. W sobotę 30 stycznia o godzinie 22.00, 1250 biegaczy wyruszy na trasę wiodącą ulicami Lublina. Zawodnicy będą mieli 80 min. na dobiegnięcie do mety. Najlepszym dotarcie tam zabierze nieco ponad pół godziny.

Po raz pierwszy w zawodach będzie biegła także reprezentacja gminy Fajsławice. Wśród śmiałków znaleźli się Łukasz Pluta, Karol Przebirowski, Paweł Stępniak i Michał Stępniak. Grupa przyjęła nazwę „Frassati Fajsławice” od nazwy naszego klubu piłkarskiego, w którym grają Łukasz i Karol. Dla większości naszych zawodników będzie to debiut w takich zawodach.

Trzecia Dycha do Maratonu TRASA

Trasa „Trzeciej dychy do maratonu”

SM