Boniewo zaprasza na pozytywne przemiany

Pozytywna Przemiana Agnieszka Cyranowska

Tytuł Miss Foto Pozytywnych Przemian w Krasnystawie – Agnieszka Cyranowska

W najbliższy weekend, 16 i 17 stycznia, mieszkańców Fajsławic czekają nie lada atrakcje. Społeczność Szkoły Podstawowej w Boniewie/Ignasinie zaprosiła do siebie ekipę „Pozytywnych przemian MK”. Panie wchodzące w jej skład odmienią wizerunek 64 pań, z naszej i sąsiednich gmin. Wszystkim uczestniczkom zostaną wykonane profesjonalne zdjęcia, a później z ich grona, zostaną wybrane Miss Przemian i Miss Foto.

O tym wydarzeniu pisaliśmy już pod koniec listopada. W szybkim czasie artykuł przeczytało prawie tysiąc osób, a u organizatorów telefon rozgrzał się do czerwoności. Do udziału w przemianach zgłosiło się tak dużo Pań, że z planowanego jednego dnia – zrobiły się dwa, a dla osób, które nie zmieściły się na liście, zostanie zorganizowana jeszcze jedna impreza w lecie.

Pozytywna Przemiana Monika Rozwałka

Monika Rozwałka z naszej gminy wzięła udzial Pozytywnych Przemianach w Krasnymstawie i uzyskała tam tytuł V-ce Miss.

W ciągu dwóch dni zabiegom upiększającym będą poddane 64 panie. Każdej z nich zostanie wykonane profesjonalne zdjęcie. Spośród uczestniczek zostaną wybrane  Miss Przemian i Miss Foto. W sobotę przemiany zaczynają się o godzinie 11.00, a dzień później o 10.00. Zwieńczeniem drugiego dnia przemian będzie  pokaz mody, a w rolę modelek wcielą się uczestniczki.

Społeczność szkoły w Boniewie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby się przyjrzeć przemianom i przy okazji zakupić cegiełki w postaci drzewek szczęścia, ręcznie malowanych butelek i ozdób z gałęzi brzozy, przygotowanych przez dzieci i rodziców. Dochody z ich sprzedaży zasilą budżet szkoły.

Drzewko szczęścia

W trakcie imprezy będzie można zakupić cegiełki w postaci drzewek szczęścia, ręcznie malowanych butelek i ozdób z gałęzi brzozy, przygotowanych przez dzieci i rodziców.szkoły w Boniewie. Dochody z ich sprzedaży zasilą budżet szkoły.

Tak ekipa „Pozytywne przemiany MK” opisuje swoją działalność:

,,Pozytywne przemiany MK” mają na celu pokazanie piękna kobiet żyjących w środowiskach wiejskich. Chcemy wydobyć poprzez dobranie stylu ubioru, odpowiedni wizaż i fryzurę z pań to, co jest w każdej piękne i niepowtarzalne. Docieramy do kobiet w różnych rozmiarach, różnym wieku i rożnym statusie społecznym. Od przysłowiowej „kurki domowej” po aktywistki w swoich gminach i wsiach. Dlaczego wiejskie kobiety? Pomimo tego, że kochamy swoje miejsca, w których na co dzień żyjemy, mamy jednak większą trudność w dotarciu do gabinetów odnowy, szeregu specjalistów wizażu, fryzury oraz klubów fitness itp. Obserwując medialną presję dzisiejszych czasów na temat zewnętrznego wyglądu, my – wiejskie gospodynie, matki i żony wpędzamy się w kompleksy, nie mogąc uczestniczyć w szeregu tworzonych metamorfoz, odmian i szkoleń w miastach, nie możemy sobie na to pozwolić z różnych względów. ,,Pozytywne przemiany” to szansa na podniesienie samooceny pań ze wsi i piękną przygodę. Dodatkowo, kobiety otrzymają pamiątkę w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz być może raz w życiu będą mogły pokazać się na ,,wybiegu” w roli modelki! Nasza ekipa od zadań przemiany pokażę ,,światu” piękno, jakie należy tylko wydobyć z uczestniczek. A więc kobiety do dzieła! Dotrzemy wszędzie. Nawet do najmniejszych, zapomnianych już wsi na terenie woj. lubelskiego i nie tylko…”

SM