Boomtown Rats i Biohazard w Lublinie. Koncert na Arenie Lublin

Biohazard

21 czerwca na Lublin Arenie odbędzie się koncert zespołów Biohazard oraz The Boomtown Rats, którego członkiem i założycielem jest znany brytyjski muzyk Bob Geldof.  Koncert zespołu The Boomtown Rats rozpocznie się o godzinie 21.30. Wcześniej fanom lubelskiego festiwalu zaprezentuje się amerykańska formacja Biohazard. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 20.00. Ceny biletów na koncerty obu formacji już od 20 złotych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest MOSiR w Lublinie, zarządzający lubelskim obiektem.

Boomtown Rats to znana irlandzka grupa rockowa założona przez Boba Geldofa w 1975 roku w Dún Laoghaire w Irlandii. Okres największej popularności formacji przypada na końcówkę lat siedemdziesiątych oraz początek lat osiemdziesiątych XX w. Styl muzyczny The Boomtown Rats możemy określić jako muzykę nowej fali. Popularny nurt końca lat siedemdziesiątych XX w. jest zainspirowany głównie muzyką punk-rockową z dodatkiem łagodnych brzmień opartych na wykorzystaniu elektronicznych instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Główni przedstawiciele nurtu nowej fali to: Joy Division, INX, The Police, Depeche Mode, Duran Duran, U2, The Cure oraz The Boomtown Rats.

Pochodząca z Nowego Jorku grupa Biohazard powstała w 1987 roku i należy do czołowych kapel, które grają muzykę łączącą w sobie takie style jak hardcore, punk, metal i rapcore. Światową sławę zespół zdobył na początku lat 90. dzięki płytom takim jak: „Urban Discipline” i „State of the World Address”, zawierającymi tak popularne utwory jak „Punishment”, „Shades of Grey” czy „Tales From the Hard Side”. Ostatni album zespołu, „Reborn in Defiance”, ukazał się w 2012 roku.

Źródło: http://www.lubelskie.pl/