Ciągnik rozpadł się na dwie części

Ciągnik rozpadł się na dwie części

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Wólce Orłowskiej. Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Siła uderzenia przełamał ciągnik na dwie części. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kolejny raz policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Wczoraj około godziny 9:00 w miejscowości Wólka Orłowska doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierujący ciągnikiem rolniczym skręcając w lewo na stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka, osobowemu Renaultowi, którym kierował 41-letni mieszkaniec Łopiennika Dolnego. Siła uderzenia była tak silna, że ciągnik został przełamany na dwie części. Załoga karetki pogotowia, udzieliła 78-letniemu traktorzyście pomocy medycznej na miejscu. On sam nie wyraził zgody na przewiezienie do szpitala. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem oraz zostały mu naliczone punkty karne.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda z nadmierną prędkością, to główne przyczyny ostatnich zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność.

Źródło: KWP Lublin