Czytelnicy: „Nie możemy wydostać się z domu!”

Gmina Fajsławice

Droga powiatowa w Woli Idzikowskiej nie była odśnieżana od 3 dni. A jakby karetka chciała przejechać do umierającego co by wtedy było? Powiat został kilkakrotnie o tym powiadomiony ale nadal nic z tym nie robią – informuje Kamil.

Suchodoły

– Od wczorajszego wieczora nieprzejezdna jest droga powiatowa Fajsławice – Siedliska i do tej pory nie przejechały nią żadne pługi czy odśnieżarki. W tym momencie jest ponad 1,5 m śniegu na niektórych odcinkach drogi. Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, po wcześniejszych zapewnieniach że już się do nas ktoś przebija, o 15:00 oznajmili, że maszyna się zepsuła i odśnieżanie rozpoczną dopiero jutro rano – pisze do nas mieszkanka miejscowości Suchodoły.

– Od wczoraj nie możemy się wydostać z domów i nikt nie jest w stanie nam powiedzieć kiedy drogi będą przejezdne. Najlepsze, że gminne drogi biegnące niedaleko naszej miejscowości są na bieżąco odśnieżane i przez cały czas przejezdne. Starostwo na pytanie: dlaczego nie pożyczycie sprzętu z Gminy Fajsławice, który wyrabia się z odśnieżaniem dróg w swoim zasięgu? odpowiada, że rozmawiali z Wójtem ale się nie dogadali – dodaje.

Więcej…

Źródło: Dziennik Wschodni