Do Fajsławic ma wrócić posterunek policji [ANKIETA]

policja (1)Po ponad sześciu latach do Fajsławic ma wrócić posterunek policji. Obecnie trwają ustalenia co do jego przyszłej siedziby i kosztów utrzymania.

Od 2007 roku na terenie województwa lubelskiego zostało zlikwidowanych kilkanaście posterunków i komisariatów policji. Średnio po 2-3 w powiecie. Tak stało się również w naszej gminie. W marcu tego roku pojawiły się pierwsze ustne deklaracje kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji, o tym, że na wniosek władz gminy można będzie odtworzyć posterunek policji w Fajsławicach. W ostatnią środę pozytywnie na temat wypowiedział się też Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, na obchodach święta policji w Krasnymstawie.

Tym, co może jednak stanąć na przeszkodzie, są pieniądze. Policja chętnie utworzy u nas swoją placówkę, ale w zamian za to zażąda, aby gmina poniosła dużą część kosztów. A te okazują się być niemałe. Najprawdopodobniej nową siedzibą posterunku będzie lokal nad apteką (tą naprzeciwko bloków w Fajsławicach) lub pomieszczenia  w których  obecnie urzęduje Gminny  Ośrodek Pomocy  Społecznej. Wymagają one remontu i odpowiedniego wyposażenia. Potrzebny też będzie nowy radiowóz. Te i inne koszty mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. O tym, czy posterunek powstanie zdecyduje więc zasobność portfela naszej gminy.

MOIM ZDANIEM

Kluczowym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć w tej sprawie jest to, czy czujemy się bezpiecznie w naszej gminie. Jeżeli tak – to nie warto żebyśmy ponosili dodatkowe koszty utrzymania posterunku. Jeżeli natomiast czujemy się zagrożeni chodząc wieczorem po Fajsławicach, albo często dotykają nas kradzieże czy napady, taka potrzeba istnieje. I nie powinniśmy wówczas żałować pieniędzy.

Poniżej ankieta dotycząca poczucia bezpieczeństwa w naszej gminie:

Ankietę  musiałem  przerwać  bo ktoś  zbyt  poważnie  ja potaktował i z jednego  nr  tel. w sieci  Plus  oddał  ponad 30 głosów.   :/