Dom pomocy społecznej w Suchodołach coraz bliżej

DPS Suchodoły

Władze gminy przystępują do kolejnego etapu procedury, która ma zakończyć się budową domu pomocy społecznej we wsi Suchodoły. Ma on powstać w miejscu dawnej szkoły podstawowej. Na stronie internetowej BIP gminy ukazały się właśnie ogłoszenia o planowanych zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego naszej gminy.

W zeszłym roku władze gminy przeprowadziły przetarg na działkę, na której znajduje się budynek dawnej Szkoły Podstawowej w Suchdołach. Dzięki proponowanym zmianom, obszar ten zostanie przeznaczony pod zabudowę usługową, co umożliwi realizację wspomnianej inwestycji. Podstawowym przeznaczeniem działki będzie zakład opiekuńczo – leczniczy z częścią zabiegową i rehabilitacyjną, przychodnią, apteką, domem spokojnej starości, a także funkcją hotelową i gastronomiczną. Zmiany umożliwią też budowę trzykondygnacyjnego budynku.

Całość dokumentacji została wyłożona do publicznego wglądu. Zainteresowani mogą się z nią zapoznawać już od 11 marca 2014 r. do 8 kwietnia 2014 r. Dyskusja publiczna nad zmianami odbędzie się w dniu 08.04.2014 r. w siedzibie Urzędu Gminy Fajsławice w godz. od 10.00 do 11.00.

Całość dokumentacji znajdziecie TUTAJ.