Dorohucza: Pijanego zdradził tor jazdy samochodu

Tor jazdy golfa

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i bez dokumentów będzie odpowiadać przed sądem 35-letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna wpadł wczorajszej nocy w Dorohuczy. Mając w organizmie blisko 3,6 promila alkoholu przewoził vw golfem swoich dwóch kolegów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Wczoraj, tuż przed północą, piaseccy policjanci w miejscowości Dorohucza zauważyli jadący w kierunku Piask pojazd marki VW Golf.  Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może być po spożyciu alkoholu.

Mundurowi zatrzymali „osobówkę” do kontroli drogowej. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. Ich przypuszczenie, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wskazało blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie 35-letniego mieszańca gm. Milejów. Ponadto jak sprawdzili policjanci w systemie, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie miało aktualnych badań technicznych.

35-latek trafił do Komisariatu Policji w Piaskach. Jego auto zostało odholowane. Po sporządzeniu właściwej dokumentacji,  nietrzeźwy kierowca został przekazano pod opiekę rodziny.

Teraz akta sprawy trafią do decyzji sądu. 35-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/