Dwie śmiertelne ofiary wypadku w Dziecininie

Nie żyją dwie osoby jadące Audi A4 a dziecko, które także podróżowało z nimi, jest ranne. Dziś przed południem doszło do kolejnego wypadku na krajowej „Siedemnastce” w Dziecininie.

Do tragedii doszło dzisiaj przed południem w Dziecininie, na wysokości cmentarza z I wojny światowej, przy granicy z gminą Łopiennik Górny. Na drodze krajowej nr 17 czołowo zderzyły się audi A4 i skoda superb. Jak wyjaśnia policja kierujący audi wyprzedzając kilka samochodów zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia. Było ono tak silne, że nie przeżyły go dwie dorosłe osoby – kierowca i jego pasażerka audi. W tym samochodzie podróżowało także dziecko, które zostało ranne. Do szpitala zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala przewieziono także parę 25-latków ze skody. Cały czas występują utrudnienia w ruchu.

To drugie tak niebezpieczne zdarzenie drogowe do jakiego doszło w ostatnich dniach, na tym odcinku drogi. W ostatnią środę 24 października, nieco bliżej Fajsławic, dachowało BMW. Dwie osoby trafiły wówczas do szpitala, w tym jedna z urazem kręgosłupa.

Ponad pięć lat temu ten odcinek drogi został przebudowany. Poprawiono wówczas także bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na podjazdach dodano jeden pas ruchu, a jezdnie oddzielono plastikowymi słupkami. Pomimo tego na tym odcinku drogi dość często dochodzi do wypadków.

SM

Za przesłanie zdjęć dziękujemy naszym czytelnikom

14484924_1186641358063252_1427560482725886121_n