Dzień dziecka w Fajsławicach

Dzień dziecka 2016

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej występem pary tanecznej – Rafała Wasiaka i Marzeny Karwatowskiej, którzy są wielokrotnymi zwycięzcami Grand Prix Polski, Mistrzami Województwa Lubelskiego oraz półfinalistami Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Tego dnia nasi uczniowie obejrzeli występ zaprezentowany przez Związek Strzelecki „Strzelec”, do którego należą również absolwenci naszej szkoły. Jest to patriotyczne stowarzyszenie stawiające sobie za cel kontynuację istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego. Działa jako stowarzyszenie rejestrowe we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Strażą Graniczną, Obroną Cywilną i Związkiem Harcerstwa Polskiego. Młodzi strzelcy zaprezentowali musztrę, umundurowanie i uzbrojenie.

Następnie uczniowie uczestniczyli w zabawach i rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

Źródło: http://frassati-fajslawice.com/