Dzień inwalidy w Fajsławicach

Dzień Inwalidy 1

11 maja 2014 r. w remizie OSP w Suchodołach odbyły się gminne obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Na przygotowane z tej okazji uroczystości przybyło kilkadziesiąt członków Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Fajsławic z przewodniczącym – Panem Adamem Słupnym na czele. Zjawiło się też wielu gości, w tym: Pan Waldemar Fedorowicz – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie, Pan Janusz Pędzisz – członek Zarządu powiatu krasnostawskiego, Pan Waldemar Dąbski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Fajsławice, Pan Tadeusz Chruściel – Wójt Gminy Fajsławice, aspirant Marzena Skiba – Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Pani Krukowska – Gorgoń z zaprzyjaźnionego oddziału Związku z Włodawy.

Dzień Iwalidy 2

Obchody rozpoczęły się od prezentacji filmu dotyczącego bezpieczeństwa na drodze, którą przedstawiła Pani Marzena Skiba. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za zaproszenie oraz podziękowali za dotychczasową owocną współpracę z przedstawicielami Związku.

Na zakończenie części oficjalnej Pan Adam Słupny – Przewodniczący Oddziału przedstawił przybyłym informację z działalności Związku na terenie Gminy Fajsławice oraz przybliżył historię i cele obchodów Dnia Inwalidy. Po jego wystąpieniu rozpoczęła się część gastronomiczno – rozrywkowa. Przy muzyce zespołu KOMPASS nasi seniorzy bawili się do późnego wieczoru.

Dzień Inwalidy 3

Podczas tej uroczystości wszyscy przybyli mogli podziwiać piękne ikony wykonane przez Pana Kazimierza Szewczaka. Ten ikonnik z Fajsławic tworzy prace od jakiegoś czasu. Jak twierdzi przeszedł profesjonalne szkolenie w tym zakresie i wszystkie obrazy wykonuje zgodnie ze sztuką. Ikony tworzy temperą na uprzednio specjalnie zaimpregnowanej desce. Do chwili obecnej namalował już kilkadziesiąt prac, które będzie można podziwiać w czerwcu na wystawie zorganizowanej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

Źródło: UG Fajsławice