Dzień patrona w naszej szkole

patron

W dniu 12 lutego 2014 roku Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach obchodziła swój dzień patrona. Z tej okazji zorganizowane zostały konkursy upamiętniające i poszerzające wiedzę wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na temat wydarzeń z 1863 roku.

Honorowy patronat na uroczystością objął Starosta Krasnostawski pan Janusz Szpak. Oprócz starosty w wydarzeniu brało także udział wielu zaproszonych gości.

Najważniejsi jednak byli uczniowie uczestniczący w konkursach wiedzowych z powiatu lubelskiego, świdnickiego i krasnostawskiego. W rywalizacji udział brali uczniowie z następujących szkół podstawowych: Trawniki, Łopiennik Nadrzeczny, Boniewo, Siedliska, Krasnystaw – ZS nr 3 i 4, Fajsławice – ogółem 36 uczestników; oraz gimnazjów: Trawniki, Siennica Nadolna, Łopiennik Nadrzeczny, Siedliska, Krasnystaw Gimnazjum nr 3,4, 5, Gimnazjum nr 1 z Lublina, oraz Fajsławice – ogółem 39 uczestników. Przygotowaniem testu, ułożeniem pytań i zagadnień zajął się pan Marek Nowosadzki – nauczyciel II LO w Krasnymstawie.

Po obiedzie i części artystycznej nastąpiło podsumowanie konkursów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Z pełną listą laureatów możecie się zapoznać na stronie szkoły.