Dzień Świętego Patryka w Siedliskach

W dniu 17 marca 2017 r. w klasach I-III Szkoły Podstawowej  w Siedliskach Drugich obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono. Tego dnia na lekcjach języka angielskiego odbyły się pogadanki na temat obchodów tego święta w Irlandii i na świecie oraz o historii Świętego Patryka, Irlandii i Wielkiej Brytanii, dzieci zostały zapoznane z legendą o św. Patryku i symbolach jakie dotyczą tego dnia- trzylistna koniczyna, kolor zielony, złote monety, ale największym zainteresowaniem cieszyła się postać skrzata Laprechaun.

Celem tego „zielonego dnia” było zapoznanie uczniów z historią i kulturą anglojęzycznych krajów Unii Europejskiej (Irlandia i Wielka Brytanii) oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) a także wprowadzenie wesołych elementów do szkoły przed nadchodzącym, pierwszym dniem wiosny.
Obchody dnia Świętego Patryka były przeprowadzone pierwszy raz  i można je uznać za bardzo udane. Było wesoło i zielono. Większość uczniów przebrała się na zielono.
Wszystkim zaangażowanym dzieciom i nauczycielom dziękujemy ! Jednocześnie wszystkim Patrykom, tym małym i większym w dniu ich święta życzymy wszelkiej pomyślności.
Happy Saint Patrick’s Day!

Piotr Lipko

FOTOGALERIA