Dziurawy przepust i beton na drodze

Beton
Już od miesiąca nikt nie naprawia uszkodzonego przepustu na drodze gminnej w miejscowości Ignasin. Przepust uległ uszkodzeniu po ulewnych deszczach, jakie miały miejsce w dniu 12 lipca 2014 r. Siła wody była tak wielka, że wyrwała ciężkie obrzeże przepustu i przesunęła je o kilkadziesiąt centymetrów z jednej strony, tworząc dziurę w drodze. Jezdnię zaraz zabezpieczono, ale w sposób, który stwarza kolejne zagrożenie.

Dziura w przepuście

Od mieszkańców wiemy, że po ulewie na miejsce przyjechali strażacy. Na dziurę rzucili gałęzie, żeby nikt w nią nie wpadł, a dodatkowo niebezpieczne miejsce oznaczyli szarfą ostrzegawczą. Obok dziury ponad pół metra w głąb jezdni, położyli jeszcze beton wielkości pustaka. Zapewne po to, aby wszyscy omijali z daleka uszkodzone miejsce, a dziura nie powiększyła się jeszcze bardziej pod ciężarem pojazdów. I rzeczywiście wszyscy omijają to miejsce zjeżdżając na przeciwległą stronę jezdni.

Przepust

Miejscowi przyzwyczaili się już do tej przeszkody. W dzień jest ona widoczna z daleka. Może dojść jednak do tragedii, gdy jadąc w nocy ktoś zapomni o przeszkodzie lub obca osoba go nie zauważy.

Władze gminy powinny jak najszybciej zająć się sprawą.