e-ZLA i e-Składka – szkolenie w krasnostawskim ZUS

Obowiązkowe elektroniczne zwolnienia lekarskie i e-Składka – to dwie duże zmiany, które czekają przedsiębiorców w nadchodzącym roku. Będzie o nich mowa 18 grudnia podczas szkolenia w krasnostawskim ZUS.

Przedstawiciel Zakładu opowie o zmianach w opłacaniu i rozliczaniu składek, które wchodzą w życie 1 stycznia. Od tej daty każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki na swój własny numer rachunku w ZUS – jednym przelewem miesięcznie.

Podczas szkolenia przedsiębiorcy dowiedzą się również, jak działa elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA), jak je odebrać i wykorzystać w codziennej pracy. Już teraz lekarze mogą wystawiać zwolnienia lekarskie przez internet, a od 1 lipca 2018 roku elektroniczna forma zwolnień będzie obowiązkowa i powszechna.

Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, za pomocą której przedstawiciel pracodawcy może m.in. odbierać e-ZLA. Do rejestracji potrzebny będzie dowód tożsamości.

Szkolenie odbędzie się 18 grudnia (poniedziałek) w Biurze Terenowym ZUS w Krasnymstawie przy ul. PCK 13. Początek o godz. 10.00. Zapisy pod numerem telefonu 82 576 47 00.

Informacja opracowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.