Emocji nie brakowało

Kolejne ciekawe spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w Fajsławicach. Mecz Frassatiego z Ogniwem lepiej rozpoczął zespół z Wierzbicy.

Już w 8 min. bardzo ładną bramką popisał się Radosław Gomułka, mijając po drodze dwóch zawodników i oddając strzał za kołnierz bramkarzowi. Odpowiedź drużyny z Fajsławic była niemal natychmiastowa. W polu karny faulowany został Paweł Szadura, a pewnym wykonawcą jedenastki był Piotr Trała. Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane.Najlepszą okazję na zmianę rezultatu miał w 43 min. Łukasz Skorek jednak jego strzał z kilku metrów końcówkami palców obronił Rafał Zagraba.

Na początku drugiej odsłony sędzia wskazał na 11 metr po faulu na Andrzeju Adamiaku. Ponownym egzekutorem był Trała. Od tego momentu zarysowała się lekka przewaga Frassatiego aż do 68 min, kiedy to podanie kolegi w uliczkę wykorzystał Paweł Nadolski i zrobiło się 2:2. Goście wyraźnie poczuli, że to spotkanie mogą wygrać.

W 72 min. doszło do niecodziennej sytuacji. Drużyna z Wierzbicy wykonywała rzut rożny, po czym w polu karnym padł jeden z zawodników Ogniwa, a sędzia spotkania bez wahania wskazał na wapno. Przez dłuższą chwilę trwało zamieszanie, następnie sędzia główny zmienił decyzję  po konsultacji z sędzią liniowym nakazując powtórzenie rzutu rożnego. Osoby będące na trybunach byli zdezorientowali, wśród kibiców z Wierzbicy zapanowała frustracja.

Po meczu na chłodno całe zdarzenie wytłumaczył kapitan Frassatiego Piotr Trała. Przed wykonaniem rzutu różnego po którym zawodnik gości był faulowany żółtą kartę ujrzał Krzysztof Szadura. Zgodnie z przepisami gra musi być wznowiona na gwizdek sędziego. Zawodnik wykonujący rzut rożny nie czekając na polecenie, rozpoczął stały fragment kiedy arbiter był w trakcie zapisywania żółtego kartonika (całe zdarzenie można obejrzeć na skrócie).Należy podkreślić, że od tej chwili Ogniwo wyraźnie przejęło inicjatywę. Dobrze poukładaną defensywę  z Fajsławic nie było jednak łatwo sforsować. Piłkę meczową w doliczonym czasie gry mieli goście. Przez nikogo niepokojony zawodnik Ogniwa będąc na niespełna piątym metrze oddał strzał głową, futbolówka na jego nieszczęście przeleciała obok bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

17 kolejka, 01.05.2014, godz. 16:00
Frassati Fajsławice – Ogniwo Wierzbica 2:2 (1:1)
Trała 11′ (k) 51′ (k)
– Gomułka 8′, Nadolski 68′

Frassati: Czuba (Innocent 46′ Dzirba) – K.Szadura Embarassed, Trała CryCry, Stacharski Embarassed, Jedut, Olech, P.Szadura Embarassed, K.Pluta
(Innocent 66′ Baran), Adamiak (Innocent 75′ P.Przebirowski), Ł.Kasperek Embarassed (Innocent 85′ Ł.Pluta), Skorek

Pozostałe wyniki 17 kolejki
Pławanice Kamień – Granica Dorohusk 1:8
Vojsławia Wojsławice – Hutnik Ruda-Huta 2:3 w Żmudzi
Kłos Chełm – Włodawianka Włodawa 2:1
Ruch Izbica – Unia Rejowiec 0:3
Brat Siennica Nadolna – Unia Białopole 2:1
Spółdzielca Siedliszcze – Start Krasnystaw 0:5

Źródło: http://www.frassati-fajslawice.com