Fajsławice 24 wśród nominowanych do nagrody Radia TOK FM

Nagroda TOK FM Bodnar

Dziś, 5 kwietnia 2016 r., o godzinie 19.00 radio TOK FM przyzna swoją nagrodę za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość. Wśród nominowanych jest nasz serwis – Fajsławice 24.

Nagroda zostanie wręczona już po raz szósty. Przyznawana jest za „wyjątkowy wpływ na rzeczywistość”. W tym roku nominowani zostali Jerzy Owsiak – za zbudowanie pozytywnego, optymistycznego ruchu; dr Marek Bachański i Dorota Gudaniec – za upór, cierpliwość i nieustanną walkę na rzecz legalizacji medycznej marihuany oraz Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych – za akcję „Nasz rzecznik” i umiejętność pracy ponad podziałami, wypromowanie osoby, która od lat walczy na rzecz słabszych i doprowadzenie do wyboru pierwszego RPO, którego kandydatura nie była wysunięta przez polityków.

Fajsławice 24 znalazły się wśród nominowanych, jako jedna z 67 organizacji, które poparły kandydaturę Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich. Akcja zakończyła się sukcesem i w dniu 7 sierpnia 2015 roku został on wybrany na tą funkcję. Bodnara poparły przeróżne organizacje, instytucje i wydawnictwa. Od znanego wszystkim Greenpeace-u czy Fundacji „Rodzić po Ludzku”, po małe wydawnictwa i stowarzyszenia z całej Polski.

My zdecydowaliśmy się na wsparcie jego kandydatury ze względu na pomoc jaką otrzymaliśmy kiedyś od Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, we władzach której zasiadał Bodnar. Nasi starsi czytelnicy pamiętają zapewne jak dwa lata temu otrzymaliśmy kilka pism z kancelarii prawniczej reprezentującej Gminę Fajsławice. Każde z nich kończyło się groźbą skierowania sprawy do sądu. Perspektywa spędzenia kilku lat w sądach nie wyglądała ciekawie i mogła zaprzepaścić to, co robimy. Dlatego zaczęliśmy szukać pomocy i znaleźliśmy ją właśnie w fundacji Bodnara.

Jak się okazało takich instytucji i organizacji, które znalazły pomoc w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka było wiele i to zapewniło kandydaturze Bodnara tak duże wsparcie społeczne, a cała akacja zakończyła się sukcesem. Jutro okaże się czy kapituła przyznająca odznaczenie, uzna je za najważniejsze w zeszłym roku. Po raz pierwszy wybieramy się na taką galę i jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko będzie wyglądało.  Początek o 19.00. Trzymajcie za nas kciuki!

SM