Fatalne warunki na drogach

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Lód na drogach i chodnikach. Liczne stłuczki i wypadki. To skutki słabych opadów marznącego deszczu jakie w ostatnich godzinach nawiedziły Lubelszczyznę. 

Dzisiejszego poranka na terenie województwa Lubelskiego, doszło do 30 zdarzeń drogowych. Największe w skutkach miało miejsce dzisiaj tuż po godzinie 9:00 na trasie S-12 w rejonie Wierzchowisk. Na skutek niezachowania należytej ostrożności jadąca pojazdem marki Volkswagen w kierunku Lublina mieszkanka powiatu chełmskiego straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w barierkę. Kontrolę nad autem utracił także kierowca jadący z tyłu, którego samochód również wpadł w barierkę. Kolizji nie uniknęły również następne nadjeżdżające pojazdy, w efekcie czego łączna ilość aut biorących udział w zdarzeniu wyniosła 12. Skończyło się na szczęście jedynie na porozbijanych samochodach i kilkugodzinnych utrudnieniach w ruchu.

Nie lepiej wygląda sytuacja w naszej gminie. Od rana otrzymaliśmy kilka sygnałów o złych warunkach na lokalnych drogach w naszej gminie. „- Droga z Fajsławic do Suchodół tragedia jedno wielkie lodowisko. Ostatnio posypane było przed feriami…” – tak opisuje sytuację jedna z naszych czytelniczek.

Dlatego też osoby, które nie muszą lepiej żeby pozostały w domach. Ci którzy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o jeździe z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznych odstępów od poprzedzających pojazdów.

SM