Fotoradar w Fajsławicach: Plany na najbliższe dni

fotoradar

Naszą internetową petycję o instalację fotoradaru w Fajsławicach podpisało już ponad 250 osób. To bardzo dużo, ale nie spoczywamy na laurach i  podejmujemy kolejne działania w tym temacie. Im więcej osób podpisze się pod żądaniem, tym większa szansa na powodzenie akcji.

W tym tygodniu zaczynamy zbierać podpisy na listach poparcia, które załączymy do wniosku o instalację fotoradaru. Dzięki temu swoje poparcie dla inicjatywy będą mogły wyrazić także osoby, które nie mają dostępu do internetu. Druk, na którym będą zbierane podpisy jest prosty i nie wymaga podawania dokładnych danych adresowych. W tym wszystkim chodzi przede wszystkim o to, żeby pokazać naszą determinację i to, że zależy nam bardzo na poprawie naszego bezpieczeństwa. Im więcej osób się podpisze, tym większa szansa na powodzenie akcji. Wspierajcie i bądźcie życzliwi dla tych, którzy poproszą Was o podpis.

Aby nadać naszemu głosowi dodatkowej siły, w tym tygodniu wystąpimy do kilku lokalnych wydawnictw o opisanie problemu, z jakim od lat borykają się mieszkańcy naszej gminy. Napiszemy notatkę prasową, w której zwięźle opiszemy o co i dlaczego walczymy i roześlemy do dziennikarzy. Działanie takie zazwyczaj jest skuteczne, ale o tym czy się uda, przekonamy się dopiero za kilka dni. Jeden z lokalnych tygodników już zadeklarował wsparcie naszej akcji. W tym tygodni powinien  także powstać wniosek do Inspekcji Transportu Drogowego o instalacje fotoradaru.

Cały czas aktualny jest apel o podpisywanie petycji w internecie. Na tą chwilę podpisało ją już 250 osób. To znacząca ilość, ale im więcej, tym lepiej. Petycję możecie podpisać poniżej:

SM