Gang Albanii napadnie na Kometę

GANG ALBANII

W połowie października w klubie Kometa, w Siedliskach Pierwszych wystąpi Gang Albanii. Obecnie jedna z największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Uwielbiana przez młodszych, ale bardzo kontrowersyjna w opinii starszych.

Gang Albanii jest polskim zespołem muzycznym wykonującym hip-hop. W swoich tekstach raczej pomijają poważne tematy, a w kręgu ich zainteresowań są głównie „hajs”, imprezy i zażywane na nich narkotyki i alkohol. Często pojawiają się w nich niecenzuralne słowa, powodując u dorosłych odruch przyciszenia odbiornika, jeżeli gdzieś w pobliżu znajduje się małe dziecko. Ta mieszanka przypadła za to bardzo do gustu młodym. W zeszłym roku ich pierwsza płyta sprzedała się w ilości 90 tys. sztuk, uzyskując status trzykrotnie platynowej. To w chwili obecnej bardzo dobry wynik.

Liderem Gangu jest raper o ksywie Popek, który jest też zawodnikiem MMA, tytułujący się „królem Albanii”.  Wygląda dość demonicznie. Po obu stronach twarzy ma wyraźne blizny, a gałki oczne wytatuował na czarno. W 2007 roku popadł w konflikt z prawem i uciekł z kraju do Wielkiej Brytanii. W 2014 roku założył Gang Albanii i dzięki klipom w Internecie ich sława zaczęła nagle rosnąć, mimo, że w Polsce nie mógł występować.  W kwietniu tego roku cofnięto mu europejski nakaz aresztowania.

Wielu innych artystów i znawców branży krytycznie odnosi się do Gangu Albanii. Zarzucają im prymitywne teksty i niezbyt wyrafinowane beaty, kojarzące się bardziej z muzyką dance albo nawet z muzyką disco polo. Popek i jego koledzy potrafili jednak znaleźć wspólny język z młodym pokoleniem. Są szczerzy i nie udają, a to cechy, które w tych czasach są rzadkie w branży muzycznej.

Koncert zespołu Gang Albanii odbędzie się w Klubie Kometa w Siedliskach Pierwszych w dniu 15 października 2016 r. o godzinie 21.00.

SM