Globalna Baba w Lublinie

Globalna Baba 2

Z okazji Dnia Kobiet, twórcy festiwalu ludowego „Folkowisko” organizują dzisiaj w całej Polsce, i nie tylko, happeningi pod nazwą „Globalna Baba”.

Celem wydarzenia jest promowanie wizerunku kobiet mieszkających na wsi, poprzez docenienie ich wkładu w bogactwo kultury ludowej. Happening jest początkiem kampanii społecznej „Kultura jest babą”, która rusza dzisiaj. Jej finałem będzie kolejna odsłona festiwalu Folkowisko, jaki odbędzie się w dniach 11–13 lipca we wsi Gorajec, woj. podkarpackie, gm. Cieszanów.

Happening będzie polegał na wykonywaniu czynności związanych z kultura wiejską. Aby wziąć w nim udział należy stawić się w umówionym miejscu, najlepiej z chustą na głowie, ziemniakami i ze sprzętem do ich ubierania. W planie jest także smażenie placków ziemniaczanych i śpiewy ludowe. My najbliżej będziemy mieli do Lublina (miejsce spotkania pod „Baobabem” na placu Litewskim) i Zamościa (na Rynku Głównym). Początek o godzinie 15.00.

Przy okazji, wszystkim Paniom z okazji ich święta, życzymy odkrywania ogromu własnych możliwości na co dzień i odwagi realizowania swoich marzeń.