Głosujcie na projekt naszych dzieci „Kolorowe ściany – kolorowe myśli”!

Mały Obywatel

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach to miejsce, które cały czas się zmienia, rozbudowuje i rozwija. W ostatnich latach budynek szkolny powiększył się o nową część- oddział przedszkolny. Jego powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska lokalnego i jednocześnie efektem współpracy tego środowiska ze szkołą, jak również zaangażowania uczniów. Jednym z działań skierowanym do oddziału przedszkolnego  był projekt „Dżungla” , który przyniósł wiele radości trzylatkom. Dlatego też chcielibyśmy zrealizować kolejny projekt, który nazwaliśmy „Kolorowe ściany – kolorowe myśli”.  

GŁOSUJEMY TUTAJ.

 

Naszym głównym obszarem działania byłaby część wspólna dla wszystkich oddziałów przedszkolnych- korytarz. Chcemy zająć się właśnie tym miejscem, ponieważ przestrzeń ta została wydzielona z dawnego korytarza szkolnego i nie została jeszcze w odpowiedni sposób przystosowana do obecności w niej najmłodszych dzieci. Jest to wysokie pomieszczenie o białych ścianach, które nawet u dorosłych wywołuje wrażenie chłodu. Natomiast dla dzieci w wieku przedszkolnym najodpowiedniejsze są wnętrza w ciepłych barwach, które sprawiają, że dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie. Ponadto wszelkie dotychczasowe inwestycje skupiały się na wyposażeniu sal przedszkolnych, natomiast modyfikacji tej powierzchni użytkowej dotychczas nie przeprowadzono. Tak więc ta część przedszkola stanowi wyraźny kontrast dla pozostałych pomieszczeń. Chcemy to zmienić przez podjęcie następujących działań:

Plakat Mały Obywatel– pomalowanie ścian (120 m2) i stworzenie na nich bajkowej scenerii

– zamontowanie półek na książki

– wydzielenie przestrzeni na galerię prac plastycznych

– zamontowanie folii tablicowej

– zainstalowanie tablic informacyjnych

– zakup puf dla dzieci i rodziców

Wykonując te prace wizualnie ocieplimy wnętrze, jak również podzielimy je na funkcjonalne strefy, dostosowane do potrzeb dzieci oraz uwzględniające oczekiwania rodziców i nauczycieli.

W ten sposób powstanie funkcjonalna i komfortowa przestrzeń, z której  korzystać będą zarówno dzieci, jak i rodzice i nauczyciele. Miejsce to również stanie się niejako wizytówką naszego przedszkola, która mamy nadzieję, zachwyci najmłodszych i zachęci ich do śmiałego przekraczania przedszkolnych progów.

Podsumowując, jesteśmy przekonani, że ta kolorowa aranżacja, którą chcemy stworzyć, wywoła uśmiech na twarzach najmłodszych i stanie się także kolorową i radosną rzeczywistością naszego przedszkola, bo jak powiedział kiedyś F. L. Wright „Przestrzeń wewnętrzna staje się rzeczywistością budynku”.   

Prosimy o oddawanie głosów na nasze „Kolorowe ściany – kolorowe myśli”na stronie www.malyobywatel.pl, zakładka zagłosuj na projekt. Przypominamy, że nie ma wymienionej szkoły, głosujemy na „Kolorowe ściany- kolorowe myśli” do 31 maja 2014 r.