II Festiwal Twórczo Zakręconych

II_Festiwal_Tworczo_Zakreconych

Już po raz drugi w Krasnymstawie w dniach 3-5 lipca 2015r. odbędzie się Festiwal Twórczo Zakręconych. Jest to impreza hobbystyczna mająca na celu promocję rękodzieła oraz osób zajmujących się tworzeniem wyrobów artystycznych i sztuki użytkowej.

Organizatorami festiwalu są Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. oraz Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” przy współpracy z Panią Janiną Bartoś. Partnerami wydarzenia są również: Urząd Miasta Krasnystaw, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury.

W programie wydarzenia przewidziano warsztaty różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych.
Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami wykonania haftu temari, koronki pętelkowej, koronki klockowej, szeroko pojętego beadingu, wyplatania z wikliny zarówno prawdziwej jak i papierowej oraz tworzenia z osikowych wiórów czy repusowania.
Nie zabraknie również gości z zagranicy. Hitem tegorocznego Festiwalu będą warsztaty repusowania, które poprowadzi Rextorn Metalwork.

Festiwal zakończy Jarmark na rynku Krasnostawskim, gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić prace wykonane przez uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały u dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem. Nie zabraknie także występów zespołów ludowych oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie Państwo na stronie:
www.tworczozakreceni.eu