II letni turniej piłki nożnej

Szkoła Podstawowa Boisko13 czerwca 2014 r. na boiskach przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach odbył się Letni Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry w piłkę nożną”.

Patronat nad zawodami objął Starosta Krasnostawski – Janusz Szpak i Wójt Gminy Fajsławice – Tadeusz Chruściel. W zawodach wzięło udział 200 chłopców w 3 kategoriach wiekowych z 15 drużyn. W kategorii I (kl. IV i młodsi) najlepsi okazali się zawodnicy z Fajsławic, przed Zakrzówkiem i Rybczewicami. Kategoria II była domeną piłkarzy z Rybczewic, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęły Fajsławice, trzecie Zakrzówek. W kategorii gimnazjalistów nie do pokonania były Fajsławice, wyprzedzając drużyny z Łopiennika i Zakrzówka. Wszyscy uczestnicy turnieju korzystali z poczęstunku, którzy ufundowali: Dariusz Janiszek – Usługi Gastronomiczne oraz Zakład Masarski Barbara i Jerzy Flejmer z Siedlisk.

Przy wspaniałej piłkarskiej pogodzie wszyscy bawili się i grali doskonale. Na szczęście obyło się bez kontuzji, a zawodnicy grali z zachowaniem zasady fair play.

Obsługę sędziowską zapewniła sędzia piłkarski p. Paulina Ruszniak – absolwentka naszych szkół, która przybyła wraz z grupą 4 sędziów. Na zakończenie dyrektorzy szkół p. Janusz Pędzisz i Mieczysław Paluch oraz przewodniczący Rady Rodziców Leszek Wójcik wręczyli zwycięzcom okazałe puchary i podziękowali wszystkim za dobrze zorganizowane zawody. Słowa serdecznych podziękowań skierowali do nauczycieli wychowania fizycznego: p. Ewy Saleckiej, Marka Borowika oraz Daniela i Waldemara Krakiewiczów.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl