Indianie w Jankesie – dodatkowe informacje o występach

Indianiechirapak1

3 maja 2016 r. na terenie  Centrum Rozrywki i Edukacji „Jankes Kids” w Fajsławicach odbędzie się rodzinny piknik. Jedną z jego atrakcji będzie występ zespołu „Chirapak”, prezentującego mieszankę tradycyjnych pieśni indiańskich z muzyką współczesną.

Zespół „Chirapak” tworzą Gustavo, Carlos i Ricardo, pochodzący z krajów Ameryki Południowej i Środkowej. Swoją muzyczną  działalność rozpoczęli w 2005 roku i zdecydowali się iść w kierunku muzyki etnicznej. Muzykę tworzą przy pomocy szerokiej gamy instrumentów, takich jak instrumenty dęte drewniane: Native American flet, peruwiański flet, peruwiańska fletnia pana, Toyos (Wielka Peruwiańska fletnia pana), ocarinas i wielu innych. W trakcie koncertu używają też tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, wśród nich można wymienić: Wankaras (bęben indiański), Daimuro Shaker (Indiański Bębenek), Amazońska grzechotka oraz grzechotki z Andów oraz bębnów szamańskich, które są nieco inne od tych indiańskich. Mają różną wielkość i kształt. Ich membrana wykonana jest ze spreparowanej skóry jelenia, bizona, kozy czy też wołu.

Połączenie instrumentów plemiennych z nowoczesnymi gitarami, fortepianem czy też efektami basowymi dają przyjemną dla ucha mieszkankę muzyczną. Ich głosy i miłość do muzyki tworzą niepowtarzalny klimat. Jak twierdzą: „Każdy nasz koncert jest jak przeniesienie słuchacza w lasy Amazonii, aby poczuł się jak wódz plemienia Indiańskiego. Naszą inspiracją jest nie tylko natura, ale również przejawy dawnych kultur plemiennych prosto z obu Ameryk.”

Jest to na pewno ciekawa propozycja dla naszych mieszkańców, dająca możliwość bezpośredniego spotkania z odległą kulturą i cywilizacją. Dla uczestników przygotowano też wiele innych ciekawych atrakcji oraz poczęstunek. Będzie można zobaczyć jak wyglądały kiedyś wioski indiańskie oraz przyjrzeć się tradycyjnym obrzędom rodowitych amerykanów. Do tego planowanych jest wiele gier, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Na koniec planowana jest dyskoteka pod chmurką. Organizatorzy nie pozwolą także, aby uczestnicy byli głodni w trakcie pikniku i będą częstować nas kiełbaskami z grilla.

Wszystkie atrakcje i wstęp na imprezę będą bezpłatne. W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy.

SM